אלון רם

דרור לנפש | המרכז לטיפול רגשי

אלון רם – "טיפול CBT אונליין"


שמי אלון רם, פסיכולוג בהתמחות חינוכית, מ.ר. 27-167865.

בעל תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית מהמכללה האקדמית ת"א -יפו, בתהליך הסמכה כמטפל CBT מומחה מטעם איט"ה באוניברסיטת חיפה.


את הקליניקה האינטרנטית "טיפול CBT אונליין"פתחתי לאחר שצברתי ניסיון רב בטיפול פסיכולוגי מבוסס CBT אונליין ונוכחתי לגלות כמה הטיפול הזה יעיל. אני מטפל בשפות עברית ואנגלית באמצעות זום בגישה אינטגרטיבית, המבוססת על מודלים טיפוליים מעולם ה-CBT ועל עקרונות מתוך הגישה הפסיכודינמית.

אני מטפל במתבגרים ומבוגרים עם קשיים מגוונים: התמודדות עם דיכאון , הפרעות מצב רוח, הפרעות נפש, הריון ולידה, התנהגויות כפיתיות, חרדה, יחסי הורים-ילדים, לקויות למידה, מחלות גוף, משברי חיים (גירושים, אסון ועוד), פוביות, פוסט טראומה, קשיים בהתארגנות  וקשיים במיומניות חברתיות.


ניסיון מקצועי: בנוסף לקליניקה אני עובד בשירות הפסיכולוגי חינוכי-התפתחותי ברמת גן שבו אני עוסק בטיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי בילדים, מתבגרים, הורים ומורים, פנים מול פנים ומרחוק (אונליין), בהערכות פסיכולוגיות ובאבחונים פסיכו-דידקטיים ובייעוץ פסיכולוגי פרטני ומערכתי למסגרות חינוכיות: גנים ,בתי ספר וכיתות חינוך מיוחד. בנוסף, אני מטפל בעמותת 'ת.ל.מ - רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי' במבוגרים ובמתבגרים באמצעות טיפול אונליין.

אני יוזם, מגיש ועורך את הפודקאסט "פנס ללב- פודקאסט על פסיכולוגיה חינוכית".


משנת 2017 ניהלתי מקצועית במשך 4 שנים את עמותת 'IMAGINE'  העוסקת בפיתוח פרויקטים טיפוליים-חינוכיים באמצעות מוזיקה לאנשים עם ובלי מוגבלות. פרויקט הדגל שפיתחנו היה "הרכב מוזיקלי מכיל", שזכה בשני פרסי חינוך בכנס Reimagine Education בלונדון בדצמבר 2019, ונסעתי להרצות עליו בכנסים בינלאומיים בבוסטון ובזלצבורג.


כמו כן, כתבתי מאמר אקדמי על הפרויקט שהתפרסם בספר: 'לראות אדם – תמיכות במסע החיים של בוגרים עם מוגבלות', בעריכת: רן נוימן.


בשנת 2015 עבדתי כשנתיים בהוסטל 'מפתחות' של הרשות לשיקום האסיר המטפל בגברים אלימים, שם עסקתי בהנחיית קבוצות CBT, בהתערבויות פרטניות וקבוצתיות באמצעות מוזיקה ובהדרכת המטופלים בנושאים של פיתוח כישורי חיים.

אני מאמין טיפולי:


המטרה שלי כמטפל היא לעזור למטופלים ולמטופלות שלי 'להחיות' את חייהם , להגשים את הפוטנציאל האנושי הטמון בהם ולהתפתח למקום אליו הם שואפים.

בטיפול אני שם דגש על עולמו הפנימי של המטופל כחלק ממארג החיים הכולל שלו, המורכב מהמעגל המשפחתי, המעגל החברתי והמעגל התעסוקתי.

את העבודה הטיפולית שלי מכוונים 3 עקרונות בסיסיים:

דיאלוג – הטיפול מבוסס על דיאלוג מתמשך בין המטפל למטופל ועל חיפוש מתמיד אחרי "ניצוץ החיבור".

פרסונליות – לכל מטופל נתפור ביחד את החליפה הטיפולית המתאימה ביותר עבורו בהתאם לקשייו, לכוחותיו ולשאיפותיו.

מקצועיות - הטיפול המוצע מחובר לידע תיאורטי ומחקרי ומגיע מתוך ניסיון וחשיבה מקצועית.


מטפל בנוער מגיל 14+ ומבוגרים בזום.

מידע נוסף אודות המטפל.ת:

אייקון קהל דתי
אייקון נגישות
אייקון טיפול אונליין
אייקון שפות

עברית