top of page

שאלות ותשובות

 • למה עדיף לפנות אליכם למרכז ולא למטפל/ת פרטי באופן ישיר?
  לשאלה זו יש כמה תשובות: ראשית, כל המטפלות והמטפלים במרכז עברו סינון קפדני, כך תוכלו להבטיח שתגיעו לאנשי מקצוע הטובים ביותר, עם ההסמכות והניסיון הנדרשים. שנית, המרכז מתחייב למחיר חברתי תחרותי, כך שפנייה למטפל באופן פרטני, אין בה יתרון של ממש. לבסוף, אם הנך חלק ממשפחה, ויש סיכוי שבעתיד תזדקקו לטיפול נוסף, הרי שבמרכז תוכלו לקבל מענה אינטגרטיבי – כזה שיראה את התמונה הכוללת ויאפשר שיתוף פעולה רציף בין אנשי הטיפול, מבלי שתצטרכו לשלם על כך סכום כסף נוסף.
 • כמה זה עולה לי?
  עלות פגישה בת 50 דקות עולה בממוצע 400 ש"ח. עם זאת, המחירים משתנים בהתאם לסוג הטיפול, מיקום בארץ, מטפל/ת מומחה או מתמחה ועוד.
 • האם ניתן לקבל הנחה?
  יש אפשרות לקבל החזרים מקופת החולים במקרים הבאים: ילד או ילדה המאובחנים על הרצף, זכאים להחזר של כ 250 ₪ עבור כל פגישת טיפול פרטני או הדרכת הורים. ילד או ילדה בגילאי 9 עד 18 מקופת חולים כללית, זכאים להחזר של 108 ₪ עבור כל פגישת טיפול. ההחזרים הם באחריות המטופל/ת, בהגשת בקשה לקופת החולים אל מול הקבלות הניתנות לכם על ידי המטפל/ת.
 • איך אדע איזו גישה טיפולית הכי מתאימה לי?
  מטפלת טובה ומטפל טוב יידעו להתאים לכם את הגישה הטיפולית המתאימה לכם ביותר. רוב המטפלים נוקטים בגישה אקלקטית – כלומר, גישות שונות, שמכל אחת מהן מושאלים אלמנטים רלוונטיים לטיפול. עם זאת, כבר בשלב הפנייה למרכז, בשיחת האינטייק הראשונית, אם יתברר כי הצורך שתעלו מצדיק מענה ספציפי, הרי שיותאם לכם המטפל עם הגישה המתאימה ביותר לאותו צורך.
 • מה זה טיפול דיאדי?
  טיפול דיאדי הוא טיפול בקשר הורה-ילד, ולא טיפול בהורה או בילד. טיפול זה עשוי להתאים בעיקר בגיל הרך (0-6) ולרוב הוא נערך בפורמט של פגישה עם הורה1-ילד/ה, פגישה עם הורה2-ילד/ה, פגישת הורים וחוזר חלילה. במתכונת זו, למטפלת יש אפשרות להתוודע לדינמיקה המתרחשת בין ההורה לילד ממקור ראשון, ומתוך כך לקיים התערבויות אפקטיביות במיוחד במסגרת המפגש עם הילד, או במסגרת המפגש עם ההורים. בכל מקרה, מעמדו של ההורה נשמר בחדר, והמטפלת עושה כמיטב יכולתה לתווך את ההורה לילד ואת הילד להורה, באופן שייטיב עם שניהם.
 • מאיזה גיל אפשר לפנות לטיפול?
  טיפול דיאדי ניתן לקיים מגיל 0, אך טיפול פרטני לילד מוטב להתחיל בגיל 5 ומעלה. כמובן שכל מקרה לגופו, וייתכן שכהורים תפנו לטיפול עבור הילד, אבל המלצת המטפלת תהיה בכלל הדרכת הורים או טיפול דיאדי, או טיפול זוגי. כל זאת על בסיס הערכה מקצועית במפגש עמכם.
 • אם יש לי קושי עם הילד או הילדה, איך אדע האם נכון לפנות לטיפול עבור ילדים או להדרכת הורים?"
  שאלה חשובה שהורים רבים נוטים להתעלם ממנה, ולבחור מידית בפתרון טיפולי עבור הילד/ה. לא תמיד זהו הפתרון המיטבי למשפחתכם. הדבר הנכון ביותר, הוא להגיע לאשת טיפול שתוכל לספק את המענה הנכון ביותר עבורכם מבין השניים, ולא שאתם תידרשו להתאים את עצמכם לסגנון הטיפולי המועדף על המטפלת. תכנית הטיפול תיקבע לאחר תהליך הערכה של מספר פגישות, בשיתוף פעולה מלא עמכם.
 • מתי מומלץ לפנות לטיפול זוגי?
  במצבים בהם אתם חשים כי התקשורת ביניכם לקויה, שאינכם מצליחים לשנות את הדינמיקה בכוחות עצמכם, שלא נעים לכם זה עם זו, וגם כשאחד מכם מתחיל לחשוב על פרידה או גירושין. כל אחד מהמצבים הללו, מצדיק פניה לטיפול זוגי, בו תוכלו לדון בסוגיות הליבה של יחסיכם. בניגוד להדרכת הורים שמתמקדת בזוגיות ההורית בלבד, בטיפול הזוגי תוכלו לעסוק בכל הסוגיות בכל הספרות שביחסיכם. היות שזוגות הורים, זקוקים לזוגיות יציבה כדי לקיים הורות מיטיבה, פעמים רבות הטיפול הזוגי הוא קו טיפולי ראשון.
 • מה זה טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)?
  CBT זהו שם כולל למגוון שיטות טיפול השמות דגש על שינוי מחשבות והתנהגויות בלתי מסתגלות המובילות לסבל בחיי המטופל. הנחת היסוד היא שכל אדם מגיב למציאות, בהתאם לפרשנות שהוא נותן לאירוע המתרחש בה. כדי לעודד שינוי אצל המטופל, יש לעודד שינוי בתפיסת המציאות. זהו טיפול ממוקד מטרה, שבו יש מטפלים העובדים עם פרוטוקולים מובנים. מחקרים מצאו כי טיפולי ה- CBT יעילים למגוון רחב של הפרעות כגון חרדות, אובססיביות ועוד.
bottom of page